درباره فرهنگسرا

فرهنگسرا ساختمانی است که نهادهای فرهنگی در آن فعالیت دارند. در فرهنگسراها معمولاً شرایطی برای آموزش امور گوناگون فرهنگی و اجتماعی و همچنین آموزش پیشه‌ها و هنرهای گوناگون مانند نگارگری، کوزه‌گری، دوزندگی و جزاینها فراهم می‌گردد.

فرهنگسرای خانواده خوانسار در سال 1393با نیت خیرخواهانه و نیک اندیش مرحوم حاج سید تقی صادقی و همسرگرامیشان حاجیه خانم تائبی در منطقه ارسور بنا گردید.

این فرهنگسرادر زمینی به مساحت 6000متر مربع و زیربنای 1200 متر مربع در دو طبقه  احداث گردید . پس از رحلت مرحوم صادقی در زمستان 95 همسر و فرزند این بزرگوار آقای سید ابراهیم صادقی ادامه کار فرهنگسرا را عهده دار بودند.

این فرهنگسرا دارای سالن آمفی تئاتر به نام استاد آواز ادیب خوانساری با ظرفیت 230 نفر و همچنین گالری مزین به نام افتخار و چهره ماندگار خوشنویسی استاد کابلی خوانساری جهت برگزاری نمایشگاه می باشد.

کتابخانه این فرهنگسرا به نام استاد میرباقری نام گرفته است. 4 آتلیه آموزشی به نام های حکیم زلالی،احمد سهیلی،محمودی خوانساری و یوسف بخشی می باشد که هر کدام از این نام ها یادآور شخصیت فرهنگی ادبی و مشاهیر گذشته خوانسار است که گوشه ای کوچک از قدمت فرهنگ و هنر این شهر کهن را نشان می دهد.

کافی شاپ ،اتاق جلسات و آبدارخانه از امکانات دیگر این فرهنگسرا می باشد. همچنین در ورودی فرهنگسرای خانواده خوانسار 14 غرفه در دو طرف ورودی جهت ارائه صنایع دستی وهنری و سوغات این شهر به نام بازارچه فرهنگ و هنر تعبیه شده است.

باغ فرهنگ صادقی که دارای درختان گردو و و فضای سبز خیره کننده است که با طراحی آب نما و کاشت انواع گلهای زینتی مکان مفرحی را برای شهروندان قرار می دهد.